Pánske kraťasy

Pánske kraťasy

História šortiek

Názov "šortky" pochádza z názvu Bermuda, čo je najstaršia kolónia, zámorské územie britskej koruny v Atlantickom oceáne. Vzhľadom na počasie, ktoré na týchto ostrovoch prevláda, páni začali nosiť krátke nohavice. V medzivojnovom období sa na Bermudách usadili podnikatelia. Krátke nohavice prišli do Európy z Bermudy. Rýchlo sa adaptovali v európskych mestách a stali sa povinným prvkom mužského oblečenia v horúcich dňoch. Počas druhej svetovej vojny nosili šortky vojaci a policajti ako súčasť uniforiem v oblastiach, kde boli teploty veľmi vysoké, ako napríklad Austrália, Nový Zéland, Južná Afrika alebo Singapur. Takže nie je pravda, že krátke nohavice pochádzajú z detského oblečenia, ako si niektorí myslia. História krátkych nohavíc súvisí hlavne s veľmi vážnymi súťažami.

Šortky a elegantný ležérny štýl

História tohto štýlu siaha do 30. - 50. rokov minulého storočia. Preppy iniciovali americkí študenti z tzv Ivy League, to bolo združenie ôsmich elitných amerických univerzít. Spočiatku bola preppy forma akademickej uniformy, neskôr v 70. rokoch sa šírila a vytvorila ako samostatný štýl. Preppy sa vyznačuje bavlnenou košelou, polokošelou, klubovou kravatou, tímovým svetrom, nohavicami a kraťasmi. V 21. storočí, krátke nohavice v pánskej móde dostali negatívne komentáre. Oponenti nosia len krátke šortky so športovým štýlom. Sú považované za príliš voľné, nevhodné pre mnohé situácie. Negatívne názory súvisia aj so skutočnosťou, že človek by nemal odhaliť nohy a šortky sa týkajú hlavne detských hier. Šortky sú však natrvalo zapísané na počesť pánskeho šatníka a je ťažké hľadať muža, ktorý by ich v šatníku.

Krátke nohavice do kancelárie

Krátke nohavice do práce? Áno, ak je leto vysoká teplota, presahuje 25 stupňov Celzia a povaha práce (aj kancelárie) to umožňuje. Šortky do práce môžu byť dobrým riešením, ak si ich vyberiete správne. Odporúčame kombináciu krátkych bavlnených šortiek s polokošelou a bundou. Farby by mali byť tlmené a prispôsobené. Odporúčame si dať športovú obuv s elegantným strihom alebo mokasínami. Ponožky nesmú vyčnievať nad topánky. Taktiež odporúčame kombinovať šortky s elegantným, vsadeným tričkom vloženým do šortiek a hladkým sveterom, alebo sako a kravatu. Vo veľmi horúcich dňoch môžu byť rukávy košele zvinuté. Je to veľmi elegantný set, vhodný do mnohých situácií, ako je práca, rodinné stretnutia.
Neodporúčame nosiť krátke nohavice, napríklad na obchodné stretnutia, do kostola a divadla . Na týchto miestach odporúčame vymeniť krátke nohavice za dlhé.

Šortky a ležérny štýl

Krátke nohavice budú ideálne pre rýchlu cestu von do obchodu, prechádzku v lese, prechádzku v parku, stretnutie s priateľmi, na koncert, chodenie do krčmy. Tu máme širokú škálu manévrov v kombinácii krátkych nohavíc so zvyškom oblečenia. Každý deň odporúčame polokošele alebo tričká k šortkám. Je to klasická kombinácia oblečenia pre muža, ktorý trávi horúci víkend mimo mesta, alebo je v súčasnosti turistom, ktorý navštevuje horúce časti sveta. Pre pánov, ktorí majú radi zaujímavé riešenia, odporúčame klasické tenisky ako doplnok k voľnému oblečeniu. Kombinácia farieb je voliteľná, odporúčame farebné kraťasy v kombinácii s farebnými tričkami. To platí nielen pre ženy, ale aj pre mužov.

Šortky do posilňovne

Nie je nič príjemnejšie ako zaslúžený odpočinok po námahe v posilňovni, ale aby cvičenie bolo pohodlné rovnako ako relax, odporúčame obliecť bavlnené šortky. V horúcich dňoch odporúčame vymeniť dlhé nohavice za krátke. Bavlna rýchlo odvádza vlhkosť a počas cvičenia funguje dobre, neobmedzuje pohyb ani trenie. Je jemná a prirodzená. V letných mesiacoch odporúčame na bavlnené šortky na vonkajšie športy, napríklad jogging, basketbal, volejbal. Počas fyzickej námahy k šortkám odporúčame dopasovať pohodlné bavlnené tričko.

Či každý môže nosiť kraťasy?

Keď sú teploty tak vysoké, že ľudia dávajú prednosť sedieť v klimatizácii, vzhľad ide do pozadia, ľudská koncentrácia je zameraná hlavne na prežitie. Našťastie na Slovensku nie je veľa takýchto dní. Odporúčame vždy venovať pozornosť outfitu, pretože je to on, kto za nás bude hovoriť pred začatím rozhovoru.
Krátke nohavice môže nosiť muž všetkých vekových kategórií, ak to jeho postava umožňuje. Nedoporučujeme šortky mužom, ktorí majú príliš tenké nohy alebo príliš veľa tuku. Mužské nohy v tejto kombinácii nevyzerajú štýlovo. Muži s krivými nohami by tiež mali dať na dlhé nohavice. Dobrou alternatívou za krátke nohavice môžu byť nohavice z ľahkých, vzdušných materiálov, ktoré umožnia dýchaniu pokožky.

Krátke alebo dlhé kraťasy?

Dlhé nohavice, elegantné alebo športové, v lete strácajú na dôležitosti. Za horúceho počasia určite zvíťazia krátke nohavice. Vďaka svojej univerzálnosti a rozmanitosti materiálov ich možno kombinovať s rôznymi odevmi a štýlmi, od príležitostných po elegantné. Kraťasy neobmedzujú pohyb. Prírodné materiály, z ktorých boli vyrobené, nespôsobujú nepríjemný účinok prilepenia na telo. Najdôležitejšie však je, aby sa muži cítili dobre a sebaisto vo svojich šatách, takže je dôležité, aby si každý našiel svoj vlastný individuálny štýl.
Náš obchod Ozonee ponúka kraťasy vyrobené z kvalitných prírodných materiálov, ktoré zaručujú slobodu a pohodlie. Vďaka rozmanitosti štýlov a farieb nájde každý človek ten správny model pre seba. Pozývame vás na odber nášho newsletteru, vďaka ktorému budete informovaní o nových produktoch, akciách a zľavách v našom obchode.

pixel