Pánske chino nohavice

12
12

Chinos nohavice - čo ich odlišuje?

Pánske Chinos sú rovné nohavice, mierne zúžené v nohe. Charakteristickým znakom sú vrecká, najmä tie vpredu - šikmé a plytké, zvyčajne bez zipsu. Chino nohavice majú často tzv "Kantka" a sú príležitostným návrhom pre každého chlapa. Zaujímavé je, že vyzerajú v podstate ako pánske nohavice. Existuje však jeden detail, ktorý určuje ich jedinečnosť a použiteľnosť - materiál. Chinos sú zvyčajne vyrobené z mäkkého materiálu - bavlny, ľanu alebo materiálu zmiešaného s polyesterom. Vďaka tomu sú nohavice veľmi pohodlné.Odkiaľ pochádzajú chino nohavice?

Univerzálne, vzdušné, pohodlné - to sú najdôležitejšie vlastnosti chinos. Rovnako ako mnoho iných pánskych odevov, boli vytvorené v ... kasárňach. Americkí vojaci, ktorí bojovali o Filipíny so Španielmi, potrebovali trvanlivé a rýchle pánske nohavice. Vojaci, ktorí nie sú prispôsobení počasiu, radi nasadili mäkké nohavice z vzdušného materiálu. Americká armáda, vyčerpaná vojnou, nemala peniaze na materiál. To je dôvod, prečo chinos nikdy nemal veľké vrecká. Odkiaľ pochádza tajomný názov chinosy? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Spočiatku boli tieto pánske nohavice šité Číňanmi. Hovorí sa, že s touto módnou myšlienkou prišli nielen Yankees. V devätnástom storočí boli britskí vojaci umiestnení v Indii. Klimatické podmienky a farba súčasnej uniformy spôsobili, že pánske nohavice boli rýchlo špinavé a tkanina, z ktorej boli vyrobené, bola nepraktická. Preto bolo rozhodnuté vytvoriť nový prototyp pánskych nohavíc - tenkých a oveľa tmavších. Farba, ktorá bola získaná zo zmesi karí a kávy, hinduisti označované ako "khaki" a tento názov pôvodne nahradil populárne chinos dnes.Chino nohavice v pánskej móde

Popularita chinos sa nezmenšuje. Niet divu - sú príležitostné a pohodlné a zároveň viac formálne ako tepláky. Medzi študentmi amerických univerzít, ako sú Harvard, Yale a Princeton, boli aj športovci a šikovní milenci, ktorí sa postavili proti móde. Medzi nimi bola móda chinos. Chlapci si vybrali najčastejšie tie z bavlny alebo ľanu. Materiál nielenže dodal pocit pohodlia, ale vďaka kantce vytvoril aj elegantnú štylizáciu. Hoci študenti si vybrali prevažne tlmené farby chinos - tmavo modrej, čiernej alebo hnedej farby, mnohí z nás si dnes môžu dovoliť farebné šialenstvo.Pánske chino nohavice: trochu šialenstva

Ak vám niekto povedal, že pánske farebné nohavice sú pasé, rýchlo ho dostaňte z obrazu! Nebojte sa dať na dúhové odtiene - a to nielen v lete. Nohavice vo svetlých, neónových farbách, ktoré sú k dispozícii v internetovom obchode Ozonee.pl, vám poskytnú pozitívnu energiu, ktorá určite dá aj Vašim priateľom. Najobľúbenejšie v poslednej dobe sú červené chinos ,ktoré môžete obliekať na párty, grilovanie s priateľmi . Jediné obmedzenia, ktoré máte je vaša predstavivosť. Bavte sa s materiálmi. Ak nájdete chino pánske nohavice s veľkou prímesou polyesteru, vytvoríte neformálne oblečenie. Bavlna a iné tuhé materiály by sa mali žehliť - týmto spôsobom vytvoríte viac formálnych nohavíc s jemným okrajom. Svoju úlohu budú plniť na rodinnej večeri a na rande.Štylizácia chinos - ako kombinovať farby?

Ak hľadáte dokonalé spojenie s vašimi obľúbenými chinami, stojí za to inšpirovať sa preppy štýlom. Je to klasická kombinácia neutrálnych farieb a materiálov - ale nie je to štýl pre módnu nudu. Nohavice Chinos z bavlny plus ležérna mikina bez kapucne alebo trička. Takto získate pohodlný, originálny vzhľad.
Odvážnejšie by sa mali hrať s farbami. Vyššie spomenutá dvojica červených pánskych nohavíc, modrej alebo oranžovej, oživí vaše každodenné štýly. Pamätajte však, že intenzívne farby sú najlepšie kombinované s neutrálnymi farbami - bielou, béžovou, čiernou alebo tmavomodrou.

pixel