Pánska spodná bielizeň

História pánskeho spodného prádla

História siaha až do časov biblijných, kedy Adam a Eva po ochutnaní jablka zo zakázaného dreva vystrašení prítomnosťou Boha sa zakrilil listami z figovníka. Všimnijte si, že odkedy začal človek poľovať na divú zver, začal taktiež využívať ich kožu ako prikrytie. Kože boli strihané a šité tak žeby boli dopasovné k telu a dávali jak najviac tepla. V roku 1991 v ľadovci Tyrolských Álp bolo nájdené telo muža zpred 5300 rokov, ktorý mal na sebe kožený pások zakrývajúci svoju mužnosť.
Tvar a výzor prádla záležal od podnebia, kultúry. V teplom podnebí prádlo používali hlavne vojaci , ktorí si museli chrániť svoje najcitlivejšie časti tela. Preto v starožitnom Ríme nosili kraťasy siahajúce po kolená vyrobené z plátna. Záležalo im hlavne na komforte nosenia pancierov aby zminimalizovali odtlaky a škrabance.

V pánskom spodnom pádle bol prevrat v 18.storočí počas priemyslového rozvoju. Hlavným producentom bola Amerika. Vtedy sa medzi mešťanmi objavilo teplé spodné pradlo vyrobené z plátna alebo flanela. Na začiatku 19.storočia sa objavili pánske nohavice zapínané na gombíky od rozkroku až po krk. V tom istom storočí sa objavili gumičky do prádla,ktoré veľmi uľahčili dopasovanie prádla. V roku 1925 vo Francúzsku bolo prvý raz použité slovo „slip“ čo znamená „šmýkať“. V roku 1930 v Americká firma Coopers Incorporation dodala na trh nový typ pánskeho spodného prádla nazývaný Jockey-slipy v krátkej aj dlhšej verzii. V medzivojnovom období v U.S.A s rastúcou populárnosťou boxu získalo uznanie prádlo pripomínajúce voľné kraťasy so širokým elastickým páskom. Od toho názov boxerky. V dnešnej dobe sa zdá ,že množstvo krajov a typov prádla nemá konca.

Druhy pánskeho spodného prádla

Boxerky sú považované za veľmi pohodlné vyrobené z mäkkých materiálov, nepriliehajú k telu sú voľné. Ich dĺžka môže byť rôzna. Často muži používajú tento typ prádla ako pyžamo. Neodporúčame tento typ prádla mužom, ktorí radi nosia nohavice, pri ktorých by prádlo presvítalo. Taktiež treba pamätať, že boxerky opticky skracujú nohy.
Zvoleným modelom pánskeho spodného prádla sú veľmi často obtiahnuté boxerky. Sú kompromisom medzi klasickými nohavičkami a voľnými boxerkami. Sú vyrobené z mäkkých materiálov a zabezpečujú, aby neobmedzovali pohyb. Keď sa nosia tenšie alebo obtiahnutejšie nohavice, páni sa nemusia báť o viditeľné záhyby, ako je tomu v prípade voľných boxeriek. Pri nosení tohto typu spodnej bielizne je potrebné pamätať na to, že opticky skracuje nohy, a preto sa pre vysokých mužov odporúčajú obtiahnuté boxerky. Zápasníci sú zase modelom, ktorý kombinuje vlastnosti tesných boxeriek a klasických trenírok. Väčšina používateľov spája tento typ bielizne s šarmom štyridsiatych rokov. “ Je potrebné povedať, že nie každý človek si môže dovoliť nosiť tento druh prádla. Odporúčame hlavne štíhlym mužom, ktorí sú dobre stavaní. Veľmi častým výberom pánskeho prádla sú obtiahnuté boxerky. Je to kompromis medzi zvyčajnými slipami a voľnými trenkami. Priliehajú k telu preto je takmer nemožné žeby presvítali cez nohavice. Avšak slipy opäť povracajú do módy. Vyrábané z mäkkých, poddajných materiálov. Ten strih je ideálny pre každého chlapa.

Ako vybrať spodné prádlo?

Dobre priliehajúce spodné prádlo je veľmi dôležité a často chlapmi ignorované. Keď máme na sebe pohodlné prádlo- cítime sa lepšie, istejšie a to sa netýka iba žien.
Rôznorodosť prádla dovolí každému nájsť niečo pre seba. Najdôležitejšie je ,aby spodné prádla netačilo. Dobrým rozviazaním sú slipy s elastickým páskom.
Ak nosíme tmavé oblečenie odporúčame doladiť taktiež spodné prádlo.
Rôzne druhy pánskeho spodného prádla umožňujú každému nájsť dokonalý model. Najdôležitejšie je, aby sa spodná bielizeň neroztiahla, nespôsobovala nepohodlie pri nosení. Nesprávny výber spodnej bielizne môže mať za následok odreniny, popáleniny a iné nepríjemné následky. Stojí za to investovať do dobrého spodného prádla a užívať si pohodlie po celý deň.
Je dôležité si uvedomiť, že vybraný model je vyrobený z pružného, ​​priedušného materiálu. Je dôležité, aby elastický materiál všitý v spodnej bielizni netlačil. Nohavičky so širokým elastickým pásom sú dobrým riešením. Strih spodnej bielizne by sa mal vyberať nielen podľa chuti človeka, ale aj podľa vrchného ošatenia. Neodporúčame nosiť voľný boxerky pod obtiahnuté nohavice. Preto je dôležité, aby naše spodné prádlo vyzeralo dobre. Ak nosíte tmavé oblečenie, neodporúčame nosiť kontrastné prádlo. Spôsobí to, že keď jej lem náhodne prekĺzne cez nohavice, okamžite zaujme pozornosť, ktorej sa chceme vyhnúť. Pre pána, ktorý sa stará o detaily a nepáči sa mu rutina, odporúčame farebnú bielizeň, ktorá môže byť zaujímavou variáciou v každodennom živote. Dnešné pánske spodné prádlo sa však stalo veľmi populárne a moderné, namiesto klasického elastického pásu má elastickú gumu, ktorá poskytuje väčšie pohodlie a zároveň vyzerá skvele.
Páni, ktorí radi nosia nohavice s vysokým pásom, sa nemusia starať o výšku spodného prádla. Muži, ktorí radi nosia nohavice s nízkym pásom, by si mali zvoliť spodnú bielizeň, ktorá siahne po boky - zaistí vám pohodlie pri nosení.

pixel