Predĺžené pánske svetre

Dlhý sveter - alternatíva mikiny

Aj keď ste jedným z tých mužov, ktorí si nevedia predstaviť život bez obľúbenej teplákovej súpravy a šatník sa nezatvára pred nasledujúcimi modelmi športového oblečenia, skôr alebo neskôr uvidíte, že to nie sú šaty, ktoré môžete nosiť kedykoľvek a kdekoľvek. Existujú situácie, keď sa predvádzanie v mikine nie je vítané a môže pre vás skončiť zle.

Nikto vás samozrejme nezbaví mikiny, ale prečo to riskovať? Len pre prípad, že máte v šatníku niekoľko modelov svetrov, ktoré, aj keď nie tak formálne sako, urobia na vašu babičku a dedka alebo novo stretnuté dievča oveľa lepší dojem.

Pre koho je dlhý sveter?

Dlhý sveter je vhodný pre takmer každú postavu. Na štíhlych mužoch to vyzerá veľmi dobre, najmä ak nosia potlačené tričko alebo vzorované tričko pod ním. Ak ste veľmi vysoký a chceli by ste sa trochu skrátiť, skombinujte dlhý sveter s okrúhlym výstrihom v pevnej farbe alebo s veľkou potlačou. Odvedú pozornosť z výšky a nasmerujú ju na nápis, vzor alebo iný výrazný prvok.

Avšak aj tí s menej rozvinutou postavou v nich vyzerajú dobre. Vzdajte sa honosných farieb - vyberte si sivú a tmavomodrú. Postava je tiež zúžená kombináciou dlhého pánskeho svetra a trička v rovnakej farbe.

Je potrebné zaistiť správnu dĺžku svetra. Vysokí muži si môžu dovoliť takmer po kolená, ale pri menšej výške si vyberte ten, ktorá siaha k bokom. Ak je príliš dlhý, odpočíta vám to aj niekoľko centimetrov.

Dlhý pánsky sveter - populárne materiály

Svetre - pánske a dámske - môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Je dôležité poznať rozdiely medzi jednotlivými tkaninami. Ich typ ovplyvňuje, ako teplé je oblečenie, ale aj to, ako ho prať, aby vám čo najdlhšie slúžil v najlepšom stave.

Najbežnejšie sú ľahké a tenké bavlnené svetre. Nezrážajú sa pod vplyvom vysokej teploty a sú lacné. Na druhej strane, vlnené svetre sú tie, v ktorých sa nebudete báť žiadnej zimy. Nanešťastie má vlna, okrem ohrevných vlastností, niekoľko nevýhod: vyžaduje jemné pranie, inak sa môže zmrštiť a stratiť pekný, estetický vzhľad. Často sa nachádzajú svetre so zmiešaným zložením, t.j. obsahujúce bavlnu a vlnu. Vďaka tejto kombinácii je sveter celkom teplý a mimochodom nie je taký hrýzlivý ako jeho vlnený náprotivok.

S čím nosiť dlhý sveter?

Pretože dlhý sveter sám o sebe priťahuje veľa pozornosti, buďte opatrní, aby ste sa neprepočítali množstvom štylizácií, doplnkov a textúr pri štylizácii. Tento typ oblečenia sa hodí na tričko s výstrihom do V, ale tiež tričko s dlhým rukávom a ležérne tričko.

Pokiaľ ide o nohavice, nemôžu byť príliš široké - skracujú postavu. Klasické džínsy ako aj chinosové textílie a dokonca aj joggery budú v poriadku. Kombinácia dlhého svetra a kraťasov je riskantná. Prečo? Obidva tieto prvky jemne skracujú, takže ich kombinácia zvýši tento efekt.

Dlhý sveter sa môže použiť ako vrstva medzi košeľou a napríklad plášťom alebo kabátom. Ak ho však kúpite v o niečo väčšej veľkosti, ako obvykle nosíte iné oblečenie, bude plniť úlohu vonkajšieho odevu - dáte pod neho mikinu alebo mierne tenší sveter.

pixel