Pánske teplákové súpravy

12
12

Tepláková súsprava a jej história

Prvé športové odevy sa vyrábali už v 19. storočí, ale výrazne sa odlišovali od moderných teplákových súprav. Potom boli pre milovníkov poľovníctva a jazdy na koni vytvorené pánske legíny a šaty pre ženy. Bol to akýsi prielom – v salónoch bolo stále vidieť iba v tesných korzetoch, elegantných chvostoch a oblekoch. Globálny rozmach športových teplákových súprav však spôsobil predovšetkým v budúcom storočí. Po vypuknutí druhej svetovej vojny sa ukázalo, že časy sa zmenili naveky a s nimi - móda. Svetoví návrhári začali oceňovať toto praktické a neformálne športové oblečenie. V nasledujúcich desaťročiach sme začali pozorovať športové bundy, mikiny a nakoniec kultové teplákové súpravy na móle.

Teplákové súpravy - symbol fyzickej aktivity a športu

Už v 50. rokoch 20. storočia sa prvé teplákové súpravy nevyhnutne spájali s myšlienkou športového ducha. To bolo vtedy, keď mládež začala nosiť voľné mikiny so symbolmi svojho milovaného tímu. Od 60. rokov 20. storočia sa pomaly šíril nový životný štýl, ktorý súvisel s konzumáciou zdravých jedál, starostlivosťou o hygienu tela a mysle a propagáciou telesnej kultúry. Existuje móda na precvičovanie všetkých druhov športov: tenis, jogging a aerobik. Bez ohľadu na to, čo robia ľudia v športe, potrebovali pohodlný výstroj, ktorý by im umožnil voľný pohyb. Takým sa stala bavlnená tepláková súprava. Teplákové súpravy okrem pohodlia pri nosení boli a stále sa dajú veľmi ľahko prať, nemusíte ich žehliť, ani są starať, či ich nedbalo hodíme do športovej tašky alebo batohu. Jedným slovom, majú všetko potrebné, aby sa stal hitom a nevyhnutným prvkom pre každého milovníka športu - bez ohľadu na to, či ho praktizuje profesionálne alebo amatérsky.

Teplákové súpravy – prelomové vzory

Jedným z najpozoruhodnejších trendov v móde minulého storočia bola adaptácia športového oblečenia na každodenné použitie. Obzvlášť sa to prejavilo v osemdesiatych rokoch, keď sa začali objavovať teplákové súpravy v škole a na uliciach. Teplákové súpravy zo športových hál sa presunuli do ulíc a odtiaľ priamo na móla a do najväčších obchodov s pánskou a dámskou módou. Dnes má každá cenená módna značka vo svojej kolekcii športovú líniu a v nej rôzne teplákové súpravy. Teplákové súpravy sa stali nielen súčasťou outfitu, ale aj symbolom hip-hopovej subkultúry. Tento odev je tiež súčasťou popkultúry. Farebné časopisy stále zverejňujú fotografie hviezd, ktoré kráčajú v teplákových súpravách nielen v parku, v obchode alebo na ulici, ale častejšie na koncertoch, stretnutiach s fanúšikmi alebo v tlači. Najextravantnejšie celebrity sa objavujú v teplákových súpravách aj pri dôležitých udalostiach, slávnostiach, večierkoch a iných typoch podujatí, kombinujúc ich s elegantnou košeľou a bundou.

S čím nosiť teplákové súpravy?

Teplákové súpravy sa vrátili, aby získali priazeň, a natrvalo vstúpili do módneho kánonu - nielen pre mužov. Renesancia tohto odevu pokračuje a neexistuje náznak, že by sa v tomto aspekte malo niečo zmeniť. Naši stylisti navrhujú nosiť teplákové súpravy ako hlavný prvok športového stylingu. Ponúkame súpravu , ktorá sa skladá z pohodlnej vesty s kapucňou a voľných nohavíc , do ktorých môžete vložiť potrebné drobnosti, napríklad telefón, peňaženku alebo kľúče. Už niekoľko sezón sú veľmi populárne teplákové súpravy s rôznymi typmi výtlačkov - tie sú aj v našom obchode. Pokiaľ ide o farby, najlepšie fungujú tlmené farby ako čierna, tmavo modrá, grafitová, sivá a biela. Športový štýl môžu dopĺňať tenisky alebo iné športové topánky. Toto oblečenie bude skvelé v telocvični, ale aj v meste alebo v klube. V našom obchode máme široký výber teplákových súprav v rôznych farbách, štýloch a veľkostiach. Každý si určite vyberie niečo pre seba.

pixel