Pánske mikiny

12345...11
12345...11

Kedy pasuje nosiť mikinu?

Tvoje oblečenie by malo pasovať k tvojmu životnému štýlu,veku a udalostiam v akých sa nachádzaš. V skrini každého muža je miesto taktiež na elegantné košele, saká a kravaty ako aj na voľné mikiny,tepláky, pohodlné nohavice. Treba mať však cítenie kedy je vyhovojúci voľný outfit.V súčasnosti sa vo svete módy hranica medzi oficiálnym a neoficiálnym štýlom rozmazáva. Tiež sa nebojte prekročiť tuhé, staromódne typy a v súlade s predpokladmi elegantného štýlu v každodennom oblečení kombinovať elegantné a uvoľnené, neformálne prvky.

História populárnosti mikín

Dejiny mikiny sú veľmi krátke a nezvyčajné. Model prvej mikiny prišiel na svet čisto z praktických dôvodov. Firma „Champion“ zaprojektovala v 30.rokoch minulého storočia mikinu s kapucňou pre pracovníkov New Yorkej fabriky mrazených potravín. Hlavnou ideou bolo pohodlné pracovné oblečenie chrániace pred chladom. Kapucňa však nie je novým vynálezom. Rôzne tvary mali mnížske odevy. S časom sa stala mikina časťou športového odevu. Športovci si ich obľúbili hlavne kvôli pohodliu.Mikiny s kapucňou sa ukázali ako ideálne na tréning na čerstvom vzduchu, pretože neobmedzovali pohyb, izolovali teplo a chránili hlavu pred účinkami dlhodobého slnečného žiarenia.

História mikiny sa stretla v 70.rokoch s hip hopom. Aj keď hip hop má dnes svoje oprávnené miesto v mainstreamovom prúde, bol to výraz slobodného prejavu a vzbúrenia newyorských sociálnych nížin. Nebolo to bez dôvodu, že Sylvester Stallone nosil mikiny v kultovom filme Rocky (1976). Bol to špeciálny postup zameraný na zdôraznenie pracovného hrdinu.Mikiny získali populárnosť až v 80.rokoch 20.storočia kedy sa svet módy začal inšpirovať športovými odevmi. Dnes si nedokážeme predstaviť svet bez mikín. Mikiny spojené s pohodlnými nohavicami sú známe úplným pohodlím.

Elegantná pánska mikina-či je to možné?

V móde sa tvorí čoraz viac kreatívnych kombinácií z klasickej mikiny. Veľké množstvo dizajnérov sa rozhoduje pre vloženie mikín do svojich projektov. S tým kúskom radi experimentujú umelci. Idú po stopách známych značiek ako Armani, Marc Jacobs, Hugo Boss. Veľkí návrhári sa snažia vytrhnúť mikinu z pasce stereotypov. Chcú sa postaviť proti obrazu veľkej mikiny s modernou elegantnou mikinou navrhnutou tak, aby zdôrazňovala všetky výhody dobre upraveného a štýlového muža. Na internete a v populárnych televíznych reláciách nájdete rady módnych stylistov a blogerov, ktorí radia, ako skombinovať bežnú mikinu, ktorú má každý v šatníku, s ostatnými, tiež typicky elegantnými, odevnými časťami, aby vytvorili jedinečný, svieži vzhľad.

Mikina či sveter?

Klasická hladká mikina bez nápisov najlepšie v stónovanej farbe – sivej ,čiernej, tmavo modrej môže zastúpiť sveter. Hlavným rozdielom medzi mikinou a svetrom je materiál. Obyčajná mikina bude super vyzerať oblečená na športovú košeľu s modrými riflami alebo chinosmi. Pánska mikina získa úplne iný šmrnc ak do nej doladíte vhodné doplnky.

Aké mikiny odporúčajú naši dizajnéri?

V internetovom obchode Ozonee nájdete mnoho druhov pánskych mikín. Okrem iného nájdete pánske mikiny s naším dizajnom s odkazom na športové uniformy prestížnych amerických univerzít - tréningové mikiny s charakteristickými nápismi alebo číslom hráča, ako aj mikiny na kampusoch bez kapucne, s malým erbom.

Mikina s kampusom je ideálna do školy alebo na univerzitu v kombinácii s rovnými džínsami a športová tréningová mikina s kraťasmi alebo teplákmi je hit pri behu alebo cvičení v telocvični. Naše mikiny sú jedinečné vďaka tomu, že dokonale ladia s tvarom postavy. Obľubujú ich najmä atletickí muži, ktorí sa starajú o svoju postavu. Mikiny boli vyrobené z materiálov, ktoré harmonizujú s telom vykonávajúcim náročné fyzické cvičenia.

Pre mužov s fantáziou, ktorí majú radi ležérny štýl, odporúčame napríklad moderné mikiny s mierne skladanou kapucňou so záhybom, pripomínajúcim šál. Veľmi zaujímavé sú aj pánske mikiny s komínom. Veľa sa zmenilo v kancelárskom oblečení. Vďaka Markovi Zuckerbergovi, ktorý nosí mikinu aj na finančné stretnutia, sa mikina stala neoficiálnou uniformou Silicon Valley. Mikiny s asymetrickým zapínaním a zipsom, charakteristické pre Ramones, sú tiež hitom. Zaujímavou ponukou, ktorú odporúčajú naši stylisti, je aj čierna mikina s koženými rukávmi, ktorá je skvelá na koncert, bar a rande. Pamätajte, že vojenské akcenty a kožené aplikácie sú v tejto sezóne stále IN - v ponuke e-shopu Ozonee nájdete mnoho príkladov inšpirácií s týmito trendami.

pixel