Pánske polo tričká

História polokošiel

Klasická pánska polokošeľa má golier, zárez s niekoľkými gombíkmi a krátke rukávy. Tvorba tohto typu tričiek úzko súvisí so športom, ale nie, ako sa zdá, so slávnou „kráľovskou pólovou hrou“. Dosť prekvapivo pripisujeme dizajnu polokošele a jej popularizácii tenistovi. Pred rokom 1926, keď sa na ihrisku objavila Rene Lacoste v nezvyčajnej košeli podľa vlastného návrhu, nosili tenisti takzvanú športovú súpravu, ktorá sa skladala z dlhých nohavíc a košele a niekedy dokonca aj vo voľnej bunde. Biela košeľa s mäkkým golierom, krátkymi rukávmi a nastaviteľným výstrihom okamžite zaujala zástupcov rôznych športov. Funkčnosť bola jej veľká sila. Po prvé, skrátenie rukávov dáva hráčom väčšiu voľnosť pohybu. V košeli s dlhým rukávom bolo nepohodlne, pretože rukávy boli dlhé a bolo veľmi horúco. Zavedenie niekoľkých gombíkov do výstrihu bolo tiež dané praktickými úvahami. Gombíky umožnili úpravu hĺbky výrezu, takže keď bolo príliš teplo, mohol byť oddelený a bola zlepšená cirkulácia vzduchu. Tento typ košele je v anglicky hovoriacich krajinách označovaný ako golfová košeľa a tenisová košeľa, najbežnejším názvom je však polokošeľa. Dôvodom bolo pravdepodobne slávny Ralph Lauren, ktorý v roku 1972 vytvoril odevnú líniu s názvom „Polo“ s malým logom zobrazujúcim jazdca jazdiaceho na koni. Dnes je značka Polo Ralph Lauren najznámejšou z celej skupiny. Od začiatku 70. rokov 20. storočia sa dizajn tričiek Lacoste začal viac spájať s pólom ako s tenisom.

 

Polo a preppy štýl

Formovanie asociácií s polokošľou bolo ovplyvnené okrem iného reklamnými kampaňami značky Polo Ralph Lauren z osemdesiatych rokov. Pokúsili sa vytvoriť reklamný príbeh o tom, že šťastní a bohatí ľudia trávia svoj čas v luxuse, sú obklopení rodinou a priateľmi a čo je najdôležitejšie - oblečení v športovej elegancii, ktorá je synonymom línie Polo.
Pánske polokošele si obľúbili horné ríše, najmä Ivy League - asociácia študentov z ôsmich prestížnych amerických univerzít, ako sú Harvard, Princeton alebo Brown. Stalo sa ideálnym riešením pre bežné, voľné, ale veľmi vkusné oblečenie. Ivy League formovala preppy štýl - veľmi minimalisticky, elegantne, ale zároveň uvoľnene a inšpirujúc športom. Je potrebné zdôrazniť, že športové inšpirácie neboli náhodné, pretože vzorce boli odvodené iba z disciplín bežne považovaných za elitu. Na mnohých historických fotografiách môžete vidieť dokonca aj Johna Kennedyho v bielej alebo modrej polokošeli - pri plachtení, golfe alebo chôdzi. Pánska polokošeľa je klasický preppy štýl.

 

Ako nosiť polokošeľu?

Pánske polokošele sú nadčasovým oblečením. Jeho výhodou je nepredstaviteľná univerzálnosť. Pánske polokošeľa má výrazný špecifický charakter, ktorý môže zmeniť akýkoľvek štýl. V kombinácii s elegantnými prvkami, ako je bunda alebo nohavice s jemným záhybom, vytvorí voľnejší, menej formálny vzhľad. Prispôsobená každodennému oblečeniu - šortky, mikina alebo sveter, dodá štipku elegancie.
Mnoho mužov nevie správne nosiť pólo. Nosíme ich zastrčené do nohavíc, ak chceme, aby vyzerali elegantnejšie. Verzia „nohavice“ bude ideálna pre elegantné štýly na voľný čas. Ak máme voľné tričko, bohužiaľ ho nemôžeme nosiť v nohaviciach, pretože za opaskom sa môžu tvoriť nevzhľadné záhyby materiálu. V obchode Ozonee nájdete hlavne priliehavé a dobre vybavené modely, takže si nikdy nebudete musieť robiť starosti s tým, ako vaše tričko leží. Pokiaľ ide o zapínanie polokošele, posledný gombík by mal byť vždy rozopnúť. Ak chcete vyzerať uvoľnenejšie, odopnite ich všetky.

 

Kúzlo bielej polokošele

Skutočne musíte mať tradičné bielu polokošelu. Pánske polokošele sa vyrábali iba v tejto farbe len na dlhú dobu. Takúto by mal vlastniť každý človek a odporúčame ju každému, kto nemá hlavu na vytvorenie štýlu. Počet úspešných outfitov s použitím bielej polokošele je takmer nespočetný. Stojí za to mať ju po ruke, najmä ak ste v zhone a nemáte čas premýšľať o tom, čo si obliecť.

 

Polo s pásikom na golieri a lemoch

Pánske polokošele sú tak klasickým a geniálnym modelom, že je jednoduché podstúpiť akúkoľvek transformáciu. Dizajnéri nechceli predstaviť model, ktorého kúzlo spočíva hlavne v minimalizme, ako je veľká grafika a aplikácie. Móda však nenávidí nudu. V tejto súvislosti sa objavili „pánske polokošele“ s prúžkom na golieri a lemoch. Tento model polo navodzuje ešte silnejšie vzťahy so športom, najmä s futbalom. Polo s pruhmi na golieri a lemoch je možné obliecť na tréning, jogging v parku alebo na stretnutie s priateľmi v kombinácii s nejakou fyzickou aktivitou - hraním volejbalu, bedmintonu alebo futbalu.

 

Polo so športovým sakom

Polokošele a športové sako sú perfektnou kombináciou. V našom internetovom obchode môžete ľahko nájsť typy polo, ktoré v tejto kombinácii dobre vyzerajú. Po prvé, košeľa oblečená pod sakom nemôže byť voľná. Tiež sa vzdajte všetkých podivín, ako kontrastný golier, pruhy, aplikácie, výtlačky. Polo by malo byť vyrobené z materiálu s nižším stupňom formality, ako je priedušná bielizeň alebo príjemná bavlna. Všetky tieto vlastnosti kombinujú naše jednoduché, jednotné bavlnené polo. Prvky ako kožený opasok a mokasíny budú vyzerať skvele - Ak máte v práci elegantný odev alebo sa chystáte na rande a bojíte sa efektu nadmerného oblečenia (chcete vyzerať elegantne, ale nechcete to preháňať), oblečte si sako , polokošeľu , elegantné chino, mokasíny a kožený opasok. Ak naopak pracujete v prostredí, ktoré sa podobá ústrediu spoločnosti Google a zamestnávatelia nechcú obmedzovať váš štýl, do bundy a polo pridajte jednoduché džínsy a tenisky.

 

Polokošeľa s džínsami

Polo s džínsami je jednou z „inštinktívnych“ outfitov, ktoré budú vždy vyzerať skvele. Oba prvky sú zvyčajne príležitostné, a preto sa navzájom dokonale dopĺňajú. Stačí hodiť batoh cez rameno, nasadiť baseballovú čiapku a budete vyzerať ako typický americký teenager z 90. rokov. Polo a džínsy, v modernejšej interpretácii, môžu byť kombinované s tenkým svetrom, ktorý môže byť prehodený na chrbte a zviazaný rukávmi na hrudi.

 

Polo s kraťasmi

Na dezert vám naši stylisti pripravili kombináciu navrhujúcu bezstarostné leto. Polo bude skvelé s našimi šortkami. Vyberte si rovnomernú polokošeľu a šortky nechajte zvýrazniť kontrastnou farbou. Obuv by mala byť nízka, siahajúca pod členok – odporúčame slip on, mokasíny a tenisky, ak chcete mať športovejší vzhľad.
Nenechajte si nás ujsť. Nájdete tu tipy, ako sa obliecť a aké aktuálne akcie máme. Objednajte si jednu z našich polokošiel a presvedčte sa sami o vynikajúcej kvalite nášho oblečenia a služieb. Budete prekvapení, ako rýchlo sa k vám dostane objednaná zásielka!

pixel