Pánske tričká

12345...14
12345...14

Zaujímavý príbeh o tričku

Prvé tričká sa objavili pred viac ako sto rokmi, keď ich spoločnosť Hanes Knitting Company vydala na európsky trh. Ako viete, potreba je matkou vynálezov - tvar trička bol prispôsobený potrebám amerických letcov, ktorí sa počas prvej svetovej vojny presunuli na európsky front. Predtým piloti nosili zapnuté spodné prádlo pripomínajúce oblečenie na spanie, ktoré nebolo veľmi praktické a pohodlné. Vojenské spodné prádlo bolo zbavené "dna", výstrih bol zväčšený a boli pridané krátke rukávy, ktoré sa začali podobať na písmeno "T". Výroba začala v plnej rýchlosti - 12 miliónov pilotov bolo oblečených v nových tričkách. Myšlienka vyrobiť tričká s titulkami a grafikou sa objavila dosť neskoro, pretože v 40. rokoch 20. storočia bol potenciál trička rýchlo rozpoznaný ako médium na vyjadrenie všetkých druhov obsahu. Tričká sa stali neoddeliteľnou súčasťou politických kampaní. Predchodcom tejto krajiny bol starosta New Yorku Thomas Dewey, ktorý v roku 1948 rozdal tričká s nápisom "Dew-It with Dewey", čo bola zábavná slovná hra, tvorivo využívajúca meno politika a znamenala "urobiť to s Dewey". História pozná prípady, keď sa s tričkom zaobchádzalo ako s praporom, propagandistickým plagátom alebo protestom, dokonca aj proti rasizmu, vojne, sociálnej nespravodlivosti a mnohých ďalších problémov.


Odkiaľ pochádza popularita trička?

François Bourcher, autor "Fashion History", povedal, že tričko je najdemokratickejším kostýmom, ktorý ľudstvo vymyslel. Módne trendy pre farby, nohavice, bundy, šaty štýly zmenil, ale tričko je rovnaké - "jednoduché, funkčné a charakteristické". Kultúrne postavy zo strieborného plátna sú zodpovedné za popularitu trička. V roku 1951, tričko nosil legendárny Marlon Brando vo filme "Streetcar Named Desire." Reakcia publika bola okamžitá - len niekoľko týždňov po premiére filmu sa v USA predalo 180 miliónov košiel. Pozícia bavlneného trička sa ďalej posilnila, okrem iného vďaka Jamesovi Deanovi v "Rebel pre žiadny dôvod" alebo Johnovi Waynovi, ktorý nosil košele v každom západe. Veľkým fanúšikom tričiek bol aj Elvis Presley sám, takže každá moderná fantázia modelovaná kráľom rock and roll.


Druhy pánskych tričiek

Dva základné typy tričiek, ktoré máme v internetovom obchode Ozonee sú A-shirt T-shirt. Pod tajomným názvom „A-shirt“ je každému známe tričko. Anglický názov označuje, ako v prípade trička, tvar oblečenia, zatiaľ čo slovenské slovo sumarizuje jeho najbežnejšiu funkciu. Tielko je často považované za spodnú bielizeň a je umiestnené pod košeľu. Čoraz častejšie sa nosí aj samostatne, pričom sa s ňou zaobchádza ako s plnohodnotným odevom. Nosenie tričiek je v športovom prostredí veľmi obľúbené. Tričká sú neuveriteľne pohodlné, vyrobené zo 100% bavlny alebo bavlny s prímesou polyesteru, pre väčšiu pružnosť a odolnosť. Nedostatok rukávov uľahčuje akékoľvek fyzické cvičenie a prácu v nich. Prírodná súprava s pánskym tričkom sú voľné tepláky alebo džínsy. Výber modelu so zaujímavou farbou alebo grafikou zabezpečí, že váš vzhľad na tréningu nebude nudný, predvídateľný. Vráťme sa však k nesmrteľným tričkám "T". Slávny americký dizajnér Donna Karan si myslí, že tenisky, džínsy a tričká vyhrajú americké ulice. Vzhľad je primárne spojený s voľnosťou - je to klasika každodenného oblečenia. V takomto jednoduchom úbore nemôžete vyzerať zle. V našom obchode nájdete tričká s rôznymi výrezmi. Najobľúbenejšie tvary sú V-neck a round neckline. Ďalším záhadným názvom - "V-neck", živo vysvetľuje, že výstrih je naostrený, v tvare V pripomínajúcom písmeno "V". Tričká s týmto výstrihom by mali nosiť muži, ktorí majú krátky krk, rovnako ako muži zápasiaci s väčšou váhou - postava bude opticky štíhla. Pánske tričko s okrúhlym výstrihom bude najlepšie pre štíhlych mužov. Ak bude takéto tričko zladené - veľa príkladov nájdete v ponuke obchodu Ozonee - dokonale zdôrazní vlastnosti atletickej postavy.


Čo nosiť k tričkám?

Pevné, zodpovedajúce tričká budú perfektným základom pre všetky štýly. Jednoduché, sivé alebo čierne tričko vytvorí rovnováhu medzi farebnou mikinou alebo nohavicami. Na druhej strane farebné, jednotné tričká rozjasňujú tmavé oblečenie. Stojí za to kúpiť jednotné košele v každej farbe. Je jednoduché vytvoriť štýl kombináciou takého neutrálneho trička s výraznejšími, vzorovanými prvkami oblečenia - športovou bundou so zaujímavými aplikáciami alebo zaujímavými šortkami. Mnohí muži dokonca zbierajú tričká s potlačou. Zvyčajne sú zdobené titulkami a zaujímavou grafikou. V predajni Ozonee nájdete množstvo atraktívnych modelov - od tričiek s malým znakom, tričká s jednoduchým nápisom, cez čiastočne potlačené tričká až po tričká s veľkou grafikou alebo nápismi. Expresívnejšie, grafické, dizajnérske tričká sa odporúčajú pre tónované oblečenie. Dokonale rozbijú monochromy jednofarebnej športovej bundy.


Muži, ktorí často hrajú šport, ktorí pravidelne navštevujú telocvičňu, by mali byť v pokušení niekoľkých tričiek. Umývanie sa vykonáva v priemere raz týždenne, takže "v pohotovosti" by malo byť niekoľko čistých tričiek.

Nezabudnite, že prihlásením sa k odberu nášho newsletteru budete môcť sledovať najnovšie trendy a získať všetky informácie o akciách a zľavách v obchode Ozonee.

pixel